pondelok 15. februára 2016

Veľká Cena Trenčína 2016

     A máme za sebou ďalšie preteky "Veľká Cena Trenčína", ktoré sa konali v dňoch 13.-14.2.2016 na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne. Náš klub mal na týchto pretekoch zastúpenie v piatich kategóriách. Hviezdičky, nádeje 8, nádeje 9, nádeje 10 a mladšie žiačky.Sumár výsledkov:
Hviezdičky: Lucka 4. miesto (8,67b), Scarlet 5. miesto (8,00b), Karolínka 7. miesto (6,67b)
Nádeje 8: Hanka 2. miesto (27,79b), Júlia 12. miesto (20,79b)
Nádeje 9: Laura 7. miesto (29,85b)
Nádeje 10: Adelka 13. miesto (25,53b), Ela 15. miesto (25,20b)
Mladšie žiačky: Marína 23. miesto (32,15b)

Hviezdičky       
     V tvrdej konkurencii 15tich hviezdiček nastúpili naše tri korčuliarky a dôstojne reprezentovali náš klub. Rozhodcovia boli tentokrát lakomí a tak sa nekonali bodové hody ako v Žiline. Na krásnom 4. mieste skončila Lucka, ktorej o chlp uniklo pódiové umiestnenie. Rozhodcovia stále nenašli pochopenie pre jej korčuliarsky štýl. Tesne za Luckou skončila na peknom 5. mieste Scarletka, ktorá sa na rozjazdke popasovala s "otočeným" štadiónom. Svoju voľnú jazdu však odjazdila opäť perfektne. Karolínka si svojim stabilným výkonom vykorčuľovala vynikajúce 7. miesto.

    Lucka, Scarlet, Karolínka

    Kompletné výsledky si môžete pozrieť na tomto linku.Nádeje 8
     Minulý rok v Trenčíne Hanka vyhrala 1. miesto, tentokrát si to Natálka nenechala ujsť. Na domácom ľade jednoznačne zvíťazila. Hanka skončila na svojom tradičnom 2. mieste s 27,79b. Najvyšší čas zaradiť druhú rýchlosť :)
     Júlia sa opäť pokúsila zlepšiť si svoje bodové maximum. Nepodarilo sa. Zajazdila 20,79b a 12.miesto. Nevadí, skúsime nabudúce.

2. Hanka Čermáková HAM, 1.Natália Ostrolúcka TN, 3. Lucia Cesnaková BAJ

Kompletné výsledky nádeje 8 na tomto linku.


     
Nádeje 9
    V kategórii nádeje 9 Laura Camilla Herrera Braxator zajazdila pekných 29,85b a umiestnila sa na 7. mieste. Keď chce Laura pomýšľať na pódiové umiestnenia, musí sa zbaviť "<" a zaradiť ďalšie dvojité skoky. Konkurencia je v tejto kategórii veľmi silná.

Laura

Kompletné výsledky nádeje 9 na tomto linku.


   
Nádeje 10  
     Prekvapením bola Adelka Sirotková, ktorá konečne zajazdila jazdu bez väčších chýb. Malé chybičky ju stáli zopár bodíkov, ale napriek tomu si vyjazdila svoj osobný rekord 25,53b a umiestnila sa na 13. mieste.
     Ela mala viacej chybičiek, ktoré ju stáli dosť bodov. Celkové skóre 25,20b a konečné 15. miesto.
     

Adelka, tr. Petra, Ela

Kompletné výsledky nádeje 10 na tomto linku.
Mladšie Žiačky

     Marína zajazdila opäť slušnú jazdu. Síce sa jej nepodarilo zopakovať umiestnenie zo Žiliny, ale celkom slušných 32,15b jej tentokrát stačilo iba na 23. miesto.

Kompletné výsledky mladšie žiačky na tomto linku.Ďaľšie preteky o týždeň 20.-21.2.2016 v Ružomberku.