utorok 15. februára 2022

12. Žilinská pirueta Memoriál manželov Novákovcov

         V dňoch 11.-13.2.2022 sa konali v Žiline, tradičné a obľúbené preteky "12. Žilinská pirueta Memoriál manželov Novákovcov". Náš klub reprezentovalo 13 pretekárok, ktoré vybojovali celkom tri poháre a to všetky za 1.miesto. 

kategória: Mladšie žiačky

     Sezóna sa konečne rozbehla, máme čo doháňať.
  
kategória: Juniorky B

    Čo dodať. Ďalšia karimatka. Ela má už tretie víťazstvo v poradí. Ak to pôjde takto ďalej, bude treba novú poličku. :)

    Prvé preteky v sezóne absolvovali Niky Kotásková a Laura Gajarská v kategórii mladšie žiačky B. Niky sa ušlo 8. miesto a Laure 10. miesto. Chýbajú im pretekárske skúsenosti. Nabudúce to bude určite lepšie.

    V kategórii mladšie nádeje 8 bojovala Miška sama z nášho klubu. Predchádzajúci výkon z Košíc sa jej nepodaril zopakovať a vykorčuľovala si 7. miesto.

Miška Vozárová: Mladšie nádeje 8
   
   Najväčšie zastúpenie máme v kategórii Staršie nádeje 9. Najlepšie si počínala Martinka Bednárová, ktorá si zlepšila svoje bodové skóre. Iba 0,66 bodu ju delilo od pódiového umiestnenia. Teraz to stačilo na 5. miesto. Na 10. mieste sa umiestnila Sofia Logvina a na 12. mieste Nina Lytvynová. Nicol Audi to tentoraz vôbec nevyšlo. Nepotvrdila svoju výkonnosť z predchádzajúcich pretekov a skončila na 13. mieste.

    V kategórii Mladšie žiačky tentokrát štartovala aj Lucka Čermáková, ktorej sa podarilo v jazde skočiť čistý 2A a aj 3S. Za predvedený výkon dostala 55,44b čím si výrazne zlepšila svoje bodové maximum. Scarlet nevyšiel 2A v jazde, ale bodovo sa postupne zlepšuje. V Žiline sa umiestnila na 8. mieste. Na Karolínke bolo vidieť, že dlho nepretekala. Prvá jazda po takmer dvoch rokoch jej vyniesla iba 15. miesto.
 
kategória: Mladšie žiačky

    Do kategórie Staršie žiačky si isšla zapretekať aj Hanka Čermáková. Krátky program jej nevyšiel. Vo voľnej jazde oprášila svoju minuloročnú jazdu a skončila s rovnakým celkovým bodovým skóre ako jej súperka. Vďaka vyššiemu skóre vo voľnej jazde jej prisúdili 1. miesto.
    Emke tiež nevyšiel krátky program. Voľnou jazdou to vytiahla na celkové 14. miesto.

kategória: Staršie žiačky

    
Sumár výsledkov

Hanka Čermáková 1. miesto (77,41b), Ema Brňáková 14. miesto (63,99b)

Juniorky B
Ela Zámečníková 1. miesto (44,45b)

Mladšie žiačky
Lucia Čermáková 1. miesto (55,44b), Scarlet Zmeková 8. miesto (40,72b)
Karolína Svrčková 15. miesto (34,42b)

Nikola Kotásková 8. miesto (23,28b), Laura Gajarská 10. miesto (21,71b)

Staršie nádeje 9
Martina Bednárová 5. miesto (26,17b), Sofia Logvina 10. miesto (19,07b)
Nina Lytvynová 12. miesto (18,73b), Nicole Audi 13. miesto (18,41b)

Mladšie nádeje 8
Michaela Vozárová 7. miesto (18,13b)