pondelok 30. novembra 2015

3. Veľká cena Púchova 2015

     V dňoch 28.-29.11.2015 sa konali v Púchove preteky "3. Veľká cena Púchova 2015". Je to okresné mesto na Považí. O tom, ako vznikol názov "Púchov", existuje niekoľko legiend :))). Náš klub mal na týchto pretekoch zastúpenie v štyroch kategóriách. Hviezdičky, nádeje 8, nádeje 9 a nádeje 10.

Scarletka, Lucka, Hanka, Laura

Sumár výsledkov:
Hviezdičky: Lucka 2. miesto (13,98b), Scarlet 5. miesto (11,05b), Laura 11. miesto (5,64b)
Nádeje 8: Hanka 2. miesto (29,47b), Júlia 14. miesto (18,64b)
Nádeje 9: Laura 5. miesto (27,39b)
Nádeje 10: Emka 17. miesto (19,64b)


Hviezdičky       
     Tentokrát sa preteku zúčastnili iba tri hviezdičky. Všetky dievčatká to zvládli perfektne, v rámci svojich možností. Každá si bodovo polepšila oproti minulému preteku a napriek tomu sa umiestnili skoro všetky na rovnakých pozíciách. 
    "Saganovým syndrómom" požehnané sestry Čermákové sa znovu umiestnili na druhých miestach. Mladšia zo sestier Lucka Čermáková tak obsadila 2.miesto s bodovým ziskom 13,98b. Tak ako minule jej obávaný "jednoitý" Salchow nestačil na Karolínku Javorkovú z Ružomberka.
     

2. Lucia Čermáková HAM, 1. Karolína Javorková RK, 3. Sofia Motolová PUK

     Scarletka Zmeková opäť obhájila 5.miesto so svojou bezchybnou voľnou jazdou. Scarletka získala 11,05b a tak si polepšila oproti minulému preteku. Tentokrát to zvládla bez plaču a s úsmevom :)))
     Hviezdička Laura Gajarská sa napriek bodovému zlepšeniu 5,64b umiestnila na 11.mieste

Kompletné výsledky si môžete pozrieť na tomto linku.Nádeje 8
     V tejto silnej kategórii nádeje 8, sa po dlhšom čase na víťazných stupienkoch opäť objavili všetky tri "drtičky" z minulej sezóny :).
Už tradičné 2.miesto získala Hanka Čermáková, ktorej za nádhernú voľnú jazdu rozhodcovia zaplatili 29,47b, čo je zároveň jej osobný bodový rekord. Bohužiaľ svojou banálnou chybičkou sa pripravila o tú najvyššiu priečku. Sezóna ešte len začala a tak dúfame, že Hanka zosadí z trónu čokoládkovú bojovníčku z Trenčína, Natálku Ostrolúcku. Ako minulý týždeň, tak aj teraz bol celú cestu domov v aute kľud :).


2. Hanka Čermáková HAM, 1. Natália Ostrolúcka TN, 3. Lucia Cesnaková BAJ

    Svoj nádherný výkon z minulých pretekov sa pokúsila zopakovať Júlia Kušíková. Bohužiaľ menšie zaváhanie v jej voľnej jazde jej prinieslo 18,64b a tak sa umiestnila na 14.mieste.

Kompletné výsledky nádeje 8 na tomto linku.


     
Nádeje 9
    V kategórii nádeje 9 Laura Camilla Herrera Braxator zopakovala svoj výkon, ale bodový zisk 27,39b jej tentokrát stačil na 5.miesto. V tejto silnej kategórii je viacero pretekárok, ktoré sa "bijú" o stupienky. Laure teraz nedali šancu. Lenže Laura C.H.B. so svojou bojovnou hudbou ešte nepovedala svoje posledné slovo a tak "Súperky traste sa !", vidíme sa v Detve :)).

Kompletné výsledky nádeje 9 na tomto linku.


   
Nádeje 10  
     V kategórii nádeje 10 náš klub reprezentovala na týchto pretekoch iba jedna pretekárka.
Emku Práznovskú na svojich prvých pretekoch v sezóne opustilo šťastie a preto jej bodový zisk 19,64b stačil na 17.miesto.

Kompletné výsledky nádeje 10 na tomto linku.trénerky v akcii (Karin, Petra, Renáta)

Dievčatkám držíme palce do ďalších pretekov, ktoré budú o týždeň  5.-6.12.2015 v Detve!