pondelok 21. decembra 2015

57th Grand Prix of Bratislava

     V dňoch 18.-20.12.2015 sa konali v Bratislave preteky "57th Grand Prix of Bratislava". Posledné preteky v kalendárnom roku 2015 a zároveň jediné preteky na ktoré nemusíme cestovať :). Tvárou GP Bratislava, dievčatkom z plagátu bola naša Adelka Sirotková. Náš klub mal na týchto pretekoch zastúpenie v štyroch kategóriách. Nádeje 8, nádeje 9 a nádeje 10 a mladšie žiačky.

dievčatá s trénerkou Petrou

Sumár výsledkov:
Nádeje 8: Hanka 1. miesto (34,49b), Júlia 12. (8.) miesto (23,07b)
Nádeje 9: Laura 2. miesto (33,98b)
Nádeje 10: Ela 15. miesto (24,62), Emka 17. miesto (22,65b), Adelka 19. miesto (21,53b), Tamarka 21. miesto (19,77b)
Mladšie žiačky: Marína 24. miesto (23,95b)Nádeje 8
     Tak a je to tu! Konečne to prišlo. Po sérii štyroch druhých miest, konečne 1. miesto. Hanka sa tešila na najkrajšie preteky v SP a už niekoľko dní pred začiatkom mala bojovnú náladu. Išla si sebavedome pre prvé miesto. V silnej konkurencii 27 pretekárov z Čiech, Rakúska a Slovenska a za podpory spolužiakov z triedy, rodiny, svojej trénerky sa jej to konečne podarilo. Jej takmer bezchybná jazda očarila medzinárodnú porotu a tak dostala predčasný vianočný darček v podobe 34,49b, čo je zároveň jej personal best v tejto sezóne. Bohužiaľ pretekov sa nezúčastnila jej večná rivalka z Trenčína a tak si s ňou nemohla zmerať sily. Ale tentokrát by Hanka určite dobyla "Pevnosť Boyard" Natálii Ostrolúckej.

Voľná jazda

2. Markéta Sukupová CZE, 1. Hanka Čermáková HAM, 3. Lucia Cesnaková BAJ
   
 Júlia Kušíkova sa znovu pokúsila zopakovať svoj úžasný výkon z Banskej Bystrice, ale dvojitý toeloop bol proti. Dorotovaný ale padnutý 2T jej zobral niekoľko priečok.  Júlia si aj tak urobila osobný rekord 23,07b a umiestnila sa na 12.mieste.

Júlia Kušíková

Kompletné výsledky nádeje 8 na tomto linku.


     
Nádeje 9
    V kategórii nádeje 9 Laura Camilla Herrera Braxator po odjazdení voľnej jazdy neverila vlastným ušiam. 33,98b, jej osobný rekord, stačilo na to aby predbehla tú najsilnejšiu konkurenciu. Až do poslednej rozjazdky Laura kraľovala na 1. mieste. Potom to prišlo. Patrícia E. Černiková zostrelila svoju súperku z trónu a tak Laura skončila na krásnom 2. mieste


2. Laura Herrera HAM, 1. Patrícia Černiková NRH, 3. Vanessa Šelmeková ZAF

Kompletné výsledky nádeje 9 na tomto linku.


   
Nádeje 10  
     V kategórii nádeje 10 náš klub reprezentovali štyri pretekárky. Ele Zámečníkovej sa darilo najlepšie. Utrhla si 24,62b a skončila na 15. mieste.
     Emka Práznovská s obrovským nasadením začala svoju voľnú jazdu, avšak v závere jej už nestačili sily a vypustila úplný koniec voľnej jazdy. Vyslúžila si 22,65b a umiestnila sa dve priečky za Elou, na 17. mieste.
     Dve priečky za Emkou, na 19. mieste sa umiestnila Adelka Sirotková s 21,53b.
     A ďaľšie dve priečky za Adelkou, na 21. mieste skončila Tamarka Živčáková s 19,77b.
     

Kompletné výsledky nádeje 10 na tomto linku.


 
Mladšie žiačky 
     V kategórii mladšie žiačky náš klub reprezentovala na týchto pretekoch Marína Alexy. Rozhodcovia jej ponúkli za voľnú jazdu 23,92b. Marína ich zobrala a tak obsadila 24. miesto.

Kompletné výsledky mladšie žiačky na tomto linku.Zopár fotografií z pretekov.


     Veľká vďaka patrí našim trénerkam a hlavne pánovi Ivanovi Mauerovi za to že sa našim pretekárkam stará o to, aby boli hrany vždy ostré. 

Dievčatkám držíme palce do ďalších pretekov, ktoré budú 9.-10.1.2016 v Novom Meste nad Váhom!