štvrtok 9. júna 2016

Šou Kings on Ice – Králi ľadu mieri do Bratislavy

Do hlavného mesta sa koncom roka vráti vrcholné svetové krasokorčuľovanie. 29. novembra si na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu budú môcť fanúšikovia užiť energickú krasokorčuliarsku šou Jevgenija Pľuščenka Kings on Ice - Králi ľadu.

Šou Kings on Ice vznikla v roku 2006 – po víťazstve ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka na zimných olympijských hrách v Turíne. S maďarským hudobným skladateľom a huslistom Edvinom Martonom priniesli fanúšikom krasokorčuliarsku exhibíciu, v ktorej účinkujú bývalí i súčasní šampióni. Na rozdiel od iných šou je šou Kings on Ice založená na výkonoch najlepších krasokorčuliarov posledného obdobia, ktorí majú pripravené najlepšie čísla. Medzi nimi nechýbajú ani štvorité skoky mužov.

Šou videlo už 1,5 milióna divákov
Kings on Ice mali premiéru v roku 2006 v Rusku, kde sa celkovo predviedli už dvadsaťkrát. „Krasokorčuliari absolvujú ročne približne 30 vystúpení a doteraz navštívili 13 krajín. Konkrétne Čínu, Japonsko, Slovensko, Českú republiku,  Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Nemecko, Estónsko, Lotyšsko, Ukrajinu, Taliansko, Poľsko,“ hovorí Jana Tuhá z SPR media, ktorá je spoluorganizátorom šou.  V uplynulých rokoch krasokorčuliarskym esám tlieskalo viac ako 1,5 miliónov divákov. Vlani si šou pripísala na konto dokonca aj návštevnícky rekord, keď na futbalovom štadióne vo Varšave bolo 22 000 fanúšikov.

Stradivarky za 6 miliónov eur
Kings on Ice - Králi ľadu ponúkajú úplne ojedinelé spojenie divadla, humoru a akrobatických kúskov. „V rámci jednej ľadovej šou si diváci vychutnajú umenie približne 20 krasokorčuliarov, ktorým kraľuje štvornásobný olympijský medailista Jevgenij Pľuščenko a jeho exkluzívny hudobný sprievod, huslista Edvin Marton,“ tvrdí Zuzana Habodászová z XL promotion. Maďarský skladateľ sprevádza hviezdy ľadu na legendárnych stradivarkach typu Antonio, ktoré mu doživotne zapožičala Švajčiarska banka. 1697 – rok ich výroby vyráža dych, rovnako aj závratná suma, na ktorú sú poistené – 6 miliónov eur. Edvin Marton zahrá desať skladieb zo svojho nového CD Rock Symphony, ale tiež upravené hity od skupín Metallica a Queen. Klasickú hudbu zastúpi tvorba Vivaldiho. Bonusom by malo byť špeciálne číslo, ktoré pripravuje s Jevgenijom Pľuščenkom.

Nežná Adelina i miláčik Amodio
V Bratislave sa medzi kráľmi ľadu zaskvie olympijská víťazka zo Soči 2014 Adelina Sotnikovová, ďalej bývalí majstri Európy Brian Joubert či Florent Amodio. Jeho nedávna rozlučka s aktívnou kariérou, práve na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, patrila k najemotívnejším momentom januárových majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. „Naozaj mám veľkú radosť, že sa v rámci šou Kings on Ice môžem opäť stretnúť so slovenským publikom. Na Slovensku som korčuľoval niekoľkokrát, v januári som si užil šampionát, ktorý potvrdil, že záujem fanúšikov o krasokorčuľovanie je u vás naozaj veľký. Aj preto sa na všetkých v novembri teším,“ uzatvára Tomáš Verner, majster Európy z roku 2008.

Domáci kráľ Sabovčík
Bonbónikom pre slovenských divákov by mohla byť účasť jedného z najlepších slovenských krasokorčuliarov Jozefa Sabovčíka, ktorého vystúpenie je v rokovaní. Dvojnásobný majster Európy a bronzový medailista z olympiády v Sarajeve 1984 sa stal kráľom exhibície na tohtoročných majstrovstvách Európy. Po úspešnej operácii kolena by mal opäť v novembri vykorčuľovať na ,,domáci“ ľad.

XL Promotion

Predaj listkov tu
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.