utorok 16. januára 2018

9. Novomestský Pohár Fedory Kalenčíkovej v krasokorčuľovaní

     V dňoch 13.-14.1.2018 sa konali v Novom Meste nad Váhom preteky "9. Novomestský Pohár Fedory Kalenčíkovej v krasokorčuľovaní". Náš klub mal na týchto pretekoch zastúpenie v desiatich kategóriách. Pretekári vybojovali  celkom 6 pohárov. Preteky boli spojené aj s výkonnostnými testami, ktoré sa konali ešte v piatok 12.1.2018.     Testy boli veľmi náročné, hlavne psychicky. Rozhodcovia poriadne vytrápili korčuliarov. Neprepáčili im ani najmenšiu chybičku. Celkovo však môžme zhodnotiť, že sme obstáli veľmi dobre. Kompletné výsledky sú na konci článku.


tesne pred popravou :) na testoch

     Za hviezdičky štartovala z nášho klubu iba Sandra, ktorej sa podarilo obsadiť pekné 5. miesto. V kategórii basic mladšie obsadili všetky tri víťazné priečky naše dievčatá. Nikola samozrejme na 1.mieste, Laura 2. miesto a Barborka skončila na 3. mieste. V kategórii basic staršie sme osadili 7. a 8. miesto. Tentokrát sa Barborke Baďovej darilo trošku lepšie ako Lili. Náš jediný chlapec Ruslan obsadil v starších žiakoch 7. miesto.

kategória: Basic mladšie

    V kategórii nádeje 8 skúsila Lucka šťastie s "nabitou jazdou". V úvode padla v kombinácii 2T a hneď potom aj 2Lo a šanca na pohár sa rapídne zmenšila. Zbytok jazdy už dojazdila pekne, ale na pohár jej chýbalo 0,23b. Scarletke to teraz vôbec nevyšlo. Všetky dvojité skoky boli príliš nízke na to aby ich stačila dorotovať. Stratila kopec bodov a preto skončila až na 10. mieste. Karolínka odjazdila síce bez pádu, ale všetky skoky boli na mínusky. Nakoniec predbehla Scarletku a skončila na 9. mieste.

kategória: Nádeje 8


kategória: Nádeje 8

     Nataška konečne ukázala svoj potenciál. Za svoj výkon dostala 36,25b, čím nedala súperkám žiadnu šancu. Bodový rekord jej zabezpečil 1. miesto. Až na pár drobných chybičiek to bola vydarená jazda. Priestor na zlepšenie tam ešte stále je, tak uvidíme čím nás ešte túto sezónu prekvapí. Melisska odjazdila pomerne slušne. Kľudne to mohlo byť aj lepšie ako 7. miesto.


kategória: Nádeje 9

     V kategórii nádeje 10 na prvých dvoch priečkach žiadna zmena. Hanka s Natáliou bojujú o to, ktorá získa na GOE viac plusových bodov. Rozdiely sú minimálne, žiaľ šťastie alebo rozhodcovia sú viacej naklonení na druhú stranu. Nevadí aj Peťo Sagan bol večne druhý :). Konečne sa na bedňu vrátila Lucka. O 4 centy odsunula domácu pretekárku Esterku na 4. miesto. Lucka má tiež na viac. Pomerne veľké chyby ju stáli veľa bodov. Nevadí, pohár je doma. Júlia dostala za svoju voľnú jazdu 25,49b a obsadila 10. miesto.

kategória: Nádeje 10

     V tejto vyrovnanej kategórii nie je priestor na chyby. O bedňu sa teraz bilo 5 pretekárok. Laura urobila jednu chybu a spadla až na 4. miesto. Padla v úvode 2Lz, čo sa u nej tak často nevidí. Bude to zaujímavý boj až do konca sezóny.

kategória: Mladšie žiačky 11

     12 ročné žiačky nedodali fotografický materiál :). Tento raz sa lepšie darilo Ele, ktorá odjazdila jazdu takmer bez chýb a vybojovala si 11. miesto. Adelke sa nedarilo. 14. miesto nepatrí medzi jej najlepšie výkony.

Výsledky testov

Test č.3
Marína Angela Alexy - 40%

Test č.4
Hana Čermáková - 100%
Adela Sirotková - 60%
Laura Herrera - 100%
Ela Zámečníková - 90%

Test č.5
Lucia Cesnaková - 91%

Test č.6
Ema Brňáková - 55%
Melissa Ďurišová - 82%
Nataša Mokranová - 91%

Test č.7
Karolína Svrčková - 90%
Scarlet Zmeková - 100%
Lucia Čermáková - 90%

Test č.8
Barbora Baďová - 100%
Nela Paradiová - 100%
Linda Lamačová - 100%Sumár výsledkov

Hviezdičky
Alexandra Masarovičová 5. miesto (9,24b)

Basic mladšie
Nikola Kotásková 1. miesto (19,10b), Laura Gajarská 2. miesto (18,68b)
Barbora Tatranská 3. miesto (15,83b)

Basic staršie
Barbora Baďová 7. miesto (19,00b), Linda Lamačová 8. miesto (18,37b)

Nádeje staršie chlapci
Ruslan Ismagilov 7. miesto (19,12b)

Nádeje dievčatá 7
Nela Zara Paradiová 4. miesto (18,03b)

Nádeje dievčatá 8
Lucia Čermáková 4. miesto (26,00b), Karolína Svrčková 9. miesto (20,39b)
Scarlet Zmeková 10. miesto (20,30b)

Nádeje dievčatá 9
Nataša Mokranová 1. miesto (36,25b), Melissa Ďurišová 7. miesto (25,90b)

Nádeje dievčatá 10
Hanka Čermáková 2. miesto (43,58b), Lucia Cesnaková 3. miesto (33,19b)
Júlia Kušíková 10. miesto (25,49b)

Mladšie žiačky 11
Laura Herrera 4. miesto (43,93b)

Mladšie žiačky 12
Ela Zámečníková 11. miesto (35,80b), Adela Sirotková 14. miesto (27,59b)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.