História

História KRASO Hamikovo

Krasokorčuliarsky oddiel Kraso Hamikovo bol založený v roku 2010. Predsedom sa stal Martin Liška, úspešný olympionik v cyklistike, ktorého zámerom bolo ponúknuť v Hamuliakovskej oblasti možnosť športovania na ľade pre deti aj širokú verejnosť.

Oslovil bývalú krasokorčuliarku, olympioničku PaedDr. Evu Križkovú-Ďurišinovú, či by nechcela pracovať ako hlavná trénerka v novozaloženom klube. Ona ponuku prijala a k spolupráci prizvala ďalších trénerov: Mgr. Petru Nétryovú - Klánikovú, Rudolfa Palidera a Karin Bäumlovú, Renátu Kušíkovú, Luciu Hlaváčkovú. Počas prvého roku sa zamerali na nábor detí, mládeže a dospelých. Organizovali a stále úspešne v tejto činnosti pokračujú, hodiny základného korčuľovania pre všetky vekové skupiny, pre začiatočníkov, mierne pokročilých, ale aj pre výkonnostných a vrcholových krasokorčuliarov. Pravidelne sa venujú výuke techniky korčuľovania pre malých i veľkých hokejistov, profesionálov ale i amatérov. Spolupracujú s hokejovým oddielom Hamikovo.

K náplni práce oddielu okrem spomínaných aktivít patrí aj pravidelné organizovanie kurzov korčuľovania pre materské školy. Veľmi obľúbené sú aj Denné tábory pre deti, ktoré Hamuliakovský oddiel organizuje pre deti počas školských prázdnin.

V súčasnosti má Krasokorčuliarsky oddiel Kraso Hamikovo 40 detí, členov oddielu, ktoré sa pod vedením profesionálnych trénerov, aktívne a pravidelne venujú špecializovaným tréningom. Okrem tréningov na ľade navštevujú deti aj hodiny tanca a baletu pod vedením Mgr. Denisy Štefanovej.

V dňoch 18. - 22.4.2011 hostil krasokorčuliarsky oddiel Kraso Hamikovo nášho najúspešnejšieho krasokorčuliara v histórii - Jozefa Sabovčíka, ktorý nám okrem ukážok svojho „kraso umenia“, ponúkol i verejný tréning spojený s autogramiádou a potešil nielen našich malých korčuliarov, ale i rodičov a priateľov tohto športu.

Koniec roka 2011 sme zavŕšili historicky prvými krasokorčuliarskymi pretekmi, usporiadanými KO Kraso Hamikovo, pod názvom Hamikovská korčuľka. Pretek sa uskutočnil 20.12.2011 a zúčastnilo sa na ňom 18 našich malých krasokorčuliarov, ktorí sa celú sezónu pripravovali a zvládli svoju prvú voľnú jazdu predviesť na výbornú.